Amphenol Aerospace Operations 10-107218-04S
10-107218-04S picture photo
Mfg. Part Number
10-107218-04S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
QW 4C 4#16 SKT RECP BOX
Datasheet Download
10-107218-04S.pdf
Availability of 10-107218-04S
QUANTITY
10-107218-04S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-107218-04S
Internal Part NumberEIS-10-107218-04S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-107218-04S
Related Links10-107, 10-107218-04S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
10-107218-04S Details Description
Related parts for 10-107218-04S
RES 51 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE APPLE BUS MDIN4M-MDIN4M datasheet.pdf
IC FPGA 61 I/O 84PLCC datasheet.pdf
RES SMD 2.8 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CABLE 4POS M12 PLUG-WIRE 5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IPD M30 SHLD 2W AC NO M12 datasheet.pdf