Amphenol Industrial 10-117931-12X
10-117931-12X picture photo
Mfg. Part Number
10-117931-12X
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Backshells and Cable Clamps
Brief Description
PT 12 E/B E (027)
Datasheet Download
10-117931-12X.pdf
Availability of 10-117931-12X
QUANTITY
10-117931-12X Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-117931-12X
Internal Part NumberEIS-10-117931-12X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Backshells and Cable Clamps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-117931-12X
Related Links10-117, 10-117931-12X Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-117931-12X Details Description
Related parts for 10-117931-12X
AC/DC CONVERTER 12V 75W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 EXTEND datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
DIODE VARACTOR 30V 20MA SC79 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V C0K RADIAL datasheet.pdf
RES 604K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 79POS PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 2W SMBG datasheet.pdf