Amphenol Industrial 10-117931-16Y
10-117931-16Y picture photo
Mfg. Part Number
10-117931-16Y
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Backshells and Cable Clamps
Brief Description
PT 16 E/B E (025)
Datasheet Download
10-117931-16Y.pdf
Availability of 10-117931-16Y
QUANTITY
10-117931-16Y Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-117931-16Y
Internal Part NumberEIS-10-117931-16Y
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Backshells and Cable Clamps
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-117931-16Y
Related Links10-117, 10-117931-16Y Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-117931-16Y Details Description
Related parts for 10-117931-16Y
TOOL DIESET 14-20AWG UNI-MATE datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 600V 25A RD-91 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
CABLE SOCKET 3POLE datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 62.6 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf