Amphenol Industrial 10-158732-17S
10-158732-17S picture photo
Mfg. Part Number
10-158732-17S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG W/SOCKETS
Datasheet Download
10-158732-17S.pdf
Availability of 10-158732-17S
QUANTITY
10-158732-17S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-158732-17S
Internal Part NumberEIS-10-158732-17S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-158732-17S
Related Links10-158, 10-158732-17S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-158732-17S Details Description
Related parts for 10-158732-17S
AC/DC CONVERTER 5V 30W datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 12V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 100V 20% BX 1210 datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.02K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V C0G 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf