Amphenol Industrial 10-194220-4S
10-194220-4S picture photo
Mfg. Part Number
10-194220-4S
Datasheet Download
10-194220-4S.pdf
Availability of 10-194220-4S
QUANTITY
10-194220-4S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-194220-4S
Internal Part NumberEIS-10-194220-4S
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions4
Shell Size - Insert20-4
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
Current Rating-
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-194220-4S
Related Links10-194, 10-194220-4S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-194220-4S Details Description
Related parts for 10-194220-4S
CONN HEADER .100 DUAL STR 10POS datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 15ppm 7pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
VARISTOR 281V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 80POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
IC RF PWR CNTRL PA 2.5GHZ 8MSOP datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HARDWARE HOLE PLUG KIT datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION LIMIT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf