Amphenol Industrial 10-194632-56S
10-194632-56S picture photo
Mfg. Part Number
10-194632-56S
Datasheet Download
10-194632-56S.pdf
Availability of 10-194632-56S
QUANTITY
10-194632-56S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-194632-56S
Internal Part NumberEIS-10-194632-56S
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions30
Shell Size - Insert32-56
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current Rating-
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-194632-56S
Related Links10-194, 10-194632-56S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-194632-56S Details Description
Related parts for 10-194632-56S
OSC XO 10.000MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3V IN 5/5V OUT datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 5POS HL LOW PR datasheet.pdf