Amphenol Industrial 10-214522-22S
10-214522-22S picture photo
Mfg. Part Number
10-214522-22S
Brief Description
CONN PLUG 4POS INLINE SKT
Datasheet Download
10-214522-22S.pdf
Availability of 10-214522-22S
QUANTITY
10-214522-22S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-214522-22S
Internal Part NumberEIS-10-214522-22S
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions4
Shell Size - Insert22-22
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current Rating-
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-214522-22S
Related Links10-214, 10-214522-22S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-214522-22S Details Description
Related parts for 10-214522-22S
IC MCU 8BIT 2KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
LED T1-3/4 GREEN DOME TH datasheet.pdf
RES 3.01M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD DEMO FOR ADC1413D080W2 datasheet.pdf
SIGNAL CONDITIONING datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 300MA 200 MOHM datasheet.pdf