Amphenol Industrial 10-214628-17S
10-214628-17S picture photo
Mfg. Part Number
10-214628-17S
Brief Description
CONN PLUG 15POS INLINE SKT
Datasheet Download
10-214628-17S.pdf
Availability of 10-214628-17S
QUANTITY
10-214628-17S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-214628-17S
Internal Part NumberEIS-10-214628-17S
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions15
Shell Size - Insert28-17
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-214628-17S
Related Links10-214, 10-214628-17S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-214628-17S Details Description
Related parts for 10-214628-17S
INSERT MALE 4+0POS+1GND SCREW datasheet.pdf
CONN HEADER 25PS .100 SGL R/A AU datasheet.pdf
CONN COVER REAR FOR 4X RCPT datasheet.pdf
CONN RCPT SQ FLANGE 10POS W/PIN datasheet.pdf
OSC XO 80.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
PRODUCTION CLEAN&FINISH DISC 5" datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf