Amphenol Industrial 10-214628-6S
10-214628-6S picture photo
Mfg. Part Number
10-214628-6S
Brief Description
CONN PLUG 3POS INLINE SKT
Datasheet Download
10-214628-6S.pdf
Availability of 10-214628-6S
QUANTITY
10-214628-6S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-214628-6S
Internal Part NumberEIS-10-214628-6S
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions3
Shell Size - Insert28-6
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current Rating-
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-214628-6S
Related Links10-214, 10-214628-6S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-214628-6S Details Description
Related parts for 10-214628-6S
RES SMD 390 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Crimp datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SO datasheet.pdf
IC DGTL MEDIA PROCESSOR 376-BGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Cap, Male Pins 30 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 10POS datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM datasheet.pdf
PLUG GAUGE, HANDTOOL datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 100VDC RDL datasheet.pdf