Amphenol Industrial 10-214874-27S
10-214874-27S picture photo
Mfg. Part Number
10-214874-27S
Brief Description
CONN PLUG W/SOCKETS
Datasheet Download
10-214874-27S.pdf
Availability of 10-214874-27S
QUANTITY
10-214874-27S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-214874-27S
Internal Part NumberEIS-10-214874-27S
FamilyCircular Connectors
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-214874-27S
Related Links10-214, 10-214874-27S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-214874-27S Details Description
Related parts for 10-214874-27S
SWITCH MINI SPST-NO HINGE .187QC datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 174K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 200MW SOD923 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZA3 M20 datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CONN DC-18GHZ TERM F 3.5MM CHN datasheet.pdf
FILTER LINE CABLES datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 100A DPAK datasheet.pdf