Amphenol Industrial 10-214878-15S
10-214878-15S picture photo
Mfg. Part Number
10-214878-15S
Brief Description
CONN PLUG W/SOCKETS
Datasheet Download
10-214878-15S.pdf
Availability of 10-214878-15S
QUANTITY
10-214878-15S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-214878-15S
Internal Part NumberEIS-10-214878-15S
FamilyCircular Connectors
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-214878-15S
Related Links10-214, 10-214878-15S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-214878-15S Details Description
Related parts for 10-214878-15S
RES SMD 196 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MULTIPLEXER DGTL 8IN HS 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 649 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 42.2K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HU STRND 14AWG DARK BLUE 1000' datasheet.pdf
TOOL datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 1.2UF RADIAL datasheet.pdf
TV 4C 4#8(COAX) SKT PLUG datasheet.pdf
270UF 450V 30X30MM 85C 2000H datasheet.pdf