Amphenol Industrial 10-260395-15S
10-260395-15S picture photo
Mfg. Part Number
10-260395-15S
Brief Description
CONN PLUG W/SOCKETS
Datasheet Download
10-260395-15S.pdf
Availability of 10-260395-15S
QUANTITY
10-260395-15S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-260395-15S
Internal Part NumberEIS-10-260395-15S
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-260395-15S
Related Links10-260, 10-260395-15S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-260395-15S Details Description
Related parts for 10-260395-15S
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE AND/NAND 2-INPUT 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR PLL 20-TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 130MA 2.8 OHM SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 7.5A 125V datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 56MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 20.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf
RES 2K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf