Amphenol Industrial 10-262379-09S
10-262379-09S picture photo
Mfg. Part Number
10-262379-09S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ER 7C 5#16 2#12 SKT PLUG
Datasheet Download
10-262379-09S.pdf
Availability of 10-262379-09S
QUANTITY
10-262379-09S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-262379-09S
Internal Part NumberEIS-10-262379-09S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-262379-09S
Related Links10-262, 10-262379-09S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-262379-09S Details Description
Related parts for 10-262379-09S
RES SMD 61.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 11PS SIDE 3.81MM datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V 10% BP 1825 datasheet.pdf
RES 475 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 5% 600VDC QC TERM datasheet.pdf
CABLE 50POS SOCKET-OPEN 1 M datasheet.pdf
RES SMD 2.26K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf