Amphenol Industrial 10-262769-1S
10-262769-1S picture photo
Mfg. Part Number
10-262769-1S
Brief Description
CONN PLUG W/SOCKETS
Datasheet Download
10-262769-1S.pdf
Availability of 10-262769-1S
QUANTITY
10-262769-1S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-262769-1S
Internal Part NumberEIS-10-262769-1S
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-262769-1S
Related Links10-262, 10-262769-1S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-262769-1S Details Description
Related parts for 10-262769-1S
CONN TERM BLK PCB 5.08MM 7POS BK datasheet.pdf
RES SMD 1.3 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SW ROTARY DIP 8MM HEX SMD 5V datasheet.pdf
CONN N PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T 4POS T/H 30V datasheet.pdf
CAP CER 0.40PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 28A TO-220ML datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf