Amphenol Industrial 10-262771-19S
10-262771-19S picture photo
Mfg. Part Number
10-262771-19S
Brief Description
CONN PLUG W/SOCKETS
Datasheet Download
10-262771-19S.pdf
Availability of 10-262771-19S
QUANTITY
10-262771-19S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-262771-19S
Internal Part NumberEIS-10-262771-19S
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-262771-19S
Related Links10-262, 10-262771-19S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-262771-19S Details Description
Related parts for 10-262771-19S
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W SNGL 48V 3.3V PCB datasheet.pdf
HAND TOOL FOR SPUD-001T-P0.5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONTACT SKT SLDR CUP 18 AWG GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC FPGA 175 I/O 383MBGA datasheet.pdf
RES 4K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
RES 21K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MKP 4UF 5% 1250VDC DRAWING T2 datasheet.pdf