Amphenol Industrial 10-305852-12S
10-305852-12S picture photo
Mfg. Part Number
10-305852-12S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG W/SOCKETS
Datasheet Download
10-305852-12S.pdf
Availability of 10-305852-12S
QUANTITY
10-305852-12S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-305852-12S
Internal Part NumberEIS-10-305852-12S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-305852-12S
Related Links10-305, 10-305852-12S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-305852-12S Details Description
Related parts for 10-305852-12S
THERMISTOR 10 OHM 245V SMT PTC datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 0.6A SOT323 datasheet.pdf
TRIMMER 3K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN TAB HSNG 12POS STR BLACK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 56POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
IMPACT BP 4X8 RW SN datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 100A 240VAC datasheet.pdf