Amphenol Industrial 10-305852-12S
10-305852-12S picture photo
Mfg. Part Number
10-305852-12S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG W/SOCKETS
Datasheet Download
10-305852-12S.pdf
Availability of 10-305852-12S
QUANTITY
10-305852-12S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-305852-12S
Internal Part NumberEIS-10-305852-12S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-305852-12S
Related Links10-305, 10-305852-12S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-305852-12S Details Description
Related parts for 10-305852-12S
MOSFET N-CH 55V 49A TO-220AB datasheet.pdf
IC RF DETECTOR/CTRLR 16-LFCSP datasheet.pdf
OSC VCXO 2.048MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 3 POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 2PF 200V 0402 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RELAY REED SPST 3A 12V datasheet.pdf
RES 2.8M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 990UF 10% 900VDC SCREW datasheet.pdf
CONN PCI EXPRESS datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 3PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf