Amphenol Industrial 10-350613-21H
10-350613-21H picture photo
Mfg. Part Number
10-350613-21H
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ER 37C 37#16 SKT PLUG
Datasheet Download
10-350613-21H.pdf
Availability of 10-350613-21H
QUANTITY
10-350613-21H Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-350613-21H
Internal Part NumberEIS-10-350613-21H
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-350613-21H
Related Links10-350, 10-350613-21H Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-350613-21H Details Description
Related parts for 10-350613-21H
IC REG DL BUCK/LINEAR 16TQFN datasheet.pdf
RES SMD 30.9K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RES 820 OHM 1/2W 5% CF MINI datasheet.pdf
LED ROYAL BLUE 7X9MM SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG GREEN 5000' datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS .100" TIN datasheet.pdf
D'VERSIBIT EXTENSION 1/4 X 36 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf