Amphenol Industrial 10-470675-10S
10-470675-10S picture photo
Mfg. Part Number
10-470675-10S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG W/SOCKETS
Datasheet Download
10-470675-10S.pdf
Availability of 10-470675-10S
QUANTITY
10-470675-10S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-470675-10S
Internal Part NumberEIS-10-470675-10S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-470675-10S
Related Links10-470, 10-470675-10S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-470675-10S Details Description
Related parts for 10-470675-10S
IC OPAMP GP 3MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
Connector Receptacle 70 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
KIT E100 R8C3X 80LQFP 0.5MM datasheet.pdf
RES SMD 7.32 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP SUBMINI PANEL IND LT YELLOW datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 305MA 390 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
DC/DC CONV POWER MOD 20W datasheet.pdf
RES SMD 0.001 OHM 1% 7W 2818 datasheet.pdf