Amphenol Industrial 10-523112-82S
10-523112-82S picture photo
Mfg. Part Number
10-523112-82S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG W/SOCKETS
Datasheet Download
10-523112-82S.pdf
Availability of 10-523112-82S
QUANTITY
10-523112-82S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-523112-82S
Internal Part NumberEIS-10-523112-82S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-523112-82S
Related Links10-523, 10-523112-82S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-523112-82S Details Description
Related parts for 10-523112-82S
IC UNIV BUS EXCHANGER 56TSSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 80A TO247AC datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS PNL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE .100 34POS DR LOW P datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 212.5MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP 4700 UF 20% 10 V datasheet.pdf