Amphenol Aerospace Operations 10-538259-F4S
10-538259-F4S picture photo
Mfg. Part Number
10-538259-F4S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TVS06RK-25-F4S
Datasheet Download
10-538259-F4S.pdf
Availability of 10-538259-F4S
QUANTITY
10-538259-F4S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-538259-F4S
Internal Part NumberEIS-10-538259-F4S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-538259-F4S
Related Links10-538, 10-538259-F4S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
10-538259-F4S Details Description
Related parts for 10-538259-F4S
FIXED IND 56UH 1.17A 190 MOHM datasheet.pdf
STRAP NYL COATED STL.38"X 10.5" datasheet.pdf
QKE II FEMALE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 5.08MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 500MW ALF2 datasheet.pdf
RES SMD 549K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.92 OHM 1% 10W datasheet.pdf
MINI ENCLOSED SWES 914CETOP datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 1% 0.3W 1206 datasheet.pdf