Amphenol Aerospace Operations 10-565997-652B
10-565997-652B picture photo
Mfg. Part Number
10-565997-652B
Brief Description
D38999/24WH35BB W/ PC CON
Datasheet Download
10-565997-652B.pdf
Availability of 10-565997-652B
QUANTITY
10-565997-652B Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-565997-652B
Internal Part NumberEIS-10-565997-652B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-565997-652B
Related Links10-5659, 10-565997-652B Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
10-565997-652B Details Description
Related parts for 10-565997-652B
CONN HEADER .100 DUAL STR 64POS datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER VCO 24LFCSP datasheet.pdf
RES 13 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 43A DPAK datasheet.pdf
IC MONITOR PREC 2.5V 8-DFN datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 10% 275VAC RAD datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
RES 64.2K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10UF 35V X7R 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 1.5A TUMT3 datasheet.pdf