Amphenol Aerospace Operations 10-565997-699N
10-565997-699N picture photo
Mfg. Part Number
10-565997-699N
Brief Description
D38999/24WG35BN W/PCB CONTACTS
Datasheet Download
10-565997-699N.pdf
Availability of 10-565997-699N
QUANTITY
10-565997-699N Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-565997-699N
Internal Part NumberEIS-10-565997-699N
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-565997-699N
Related Links10-5659, 10-565997-699N Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
10-565997-699N Details Description
Related parts for 10-565997-699N
IC MCU 8BIT 14KB OTP 40DIP datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MULTIPLEX DUAL 4IN 3ST 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 2.74KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM-MAG 13A LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
DCDC CONVERTER +/-5VOUT 2W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
OSC XO 36.864MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CAP 10F -10%, +30% 2.7V T/H datasheet.pdf