Amphenol Aerospace Operations 10-565999-169N
10-565999-169N picture photo
Mfg. Part Number
10-565999-169N
Brief Description
MS27656T25B35B W/ PC CON
Datasheet Download
10-565999-169N.pdf
Availability of 10-565999-169N
QUANTITY
10-565999-169N Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-565999-169N
Internal Part NumberEIS-10-565999-169N
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-565999-169N
Related Links10-5659, 10-565999-169N Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
10-565999-169N Details Description
Related parts for 10-565999-169N
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC DO204AC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE 1000A 550V INDUST BS IEC datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 25V AXIAL datasheet.pdf
FILTER GEN PURPOSE/SGL PHASE 3A datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS INLINE SCKT datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf