Amphenol Industrial 10-597160-20D
10-597160-20D picture photo
Mfg. Part Number
10-597160-20D
Brief Description
ER CON 12 (20-22) PIN CRMP GLD
Datasheet Download
10-597160-20D.pdf
Availability of 10-597160-20D
QUANTITY
10-597160-20D Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-597160-20D
Internal Part NumberEIS-10-597160-20D
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-597160-20D
Related Links10-597, 10-597160-20D Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-597160-20D Details Description
Related parts for 10-597160-20D
LED SS GREEN DIFFUSED LP PCB 5MM datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.1A 3HSIP datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A 26POS .100 GOLD datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 36HSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE datasheet.pdf
CAP POLYMER 2700UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 65UF 5% 450VDC RADIAL datasheet.pdf