Amphenol Aerospace Operations 10-628485-97N
10-628485-97N picture photo
Mfg. Part Number
10-628485-97N
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV06RQF-17-22S (SEE BOM)
Datasheet Download
10-628485-97N.pdf
Availability of 10-628485-97N
QUANTITY
10-628485-97N Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-628485-97N
Internal Part NumberEIS-10-628485-97N
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-628485-97N
Related Links10-628, 10-628485-97N Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
10-628485-97N Details Description
Related parts for 10-628485-97N
THERMISTOR NTC 15K OHM 10% 0603 datasheet.pdf
VARISTOR 19.8V 400A 1210 datasheet.pdf
RES SMD 12.4 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 4.53M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV 4CH TRANS 16-SOP datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG DIN 40POS VERT GOLD datasheet.pdf