Amphenol Aerospace Operations 10-660977-329N
10-660977-329N picture photo
Mfg. Part Number
10-660977-329N
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
D38999/20WH35SN W/PCB
Datasheet Download
10-660977-329N.pdf
Availability of 10-660977-329N
QUANTITY
10-660977-329N Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-660977-329N
Internal Part NumberEIS-10-660977-329N
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-660977-329N
Related Links10-6609, 10-660977-329N Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
10-660977-329N Details Description
Related parts for 10-660977-329N
CONN LATCH ARM .165" AMP DUAC/PL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 120V 200MA DO35 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM 8-SOIC datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC SMB datasheet.pdf
POT 20K OHM CERM 2W +/-100 PPM datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
GDT 2500V 20% 3KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf