Amphenol Aerospace Operations 10-660977-343N
10-660977-343N picture photo
Mfg. Part Number
10-660977-343N
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
Datasheet Download
10-660977-343N.pdf
Availability of 10-660977-343N
QUANTITY
10-660977-343N Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-660977-343N
Internal Part NumberEIS-10-660977-343N
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-660977-343N
Related Links10-6609, 10-660977-343N Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
10-660977-343N Details Description
Related parts for 10-660977-343N
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14TSSOP datasheet.pdf
IC TXRX RS485 LO EMI SHTDN 8SOIC datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH NI780S datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES SMD 52.3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf