Amphenol Industrial 10-69511-3S
10-69511-3S picture photo
Mfg. Part Number
10-69511-3S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG W/SOCKETS
Datasheet Download
10-69511-3S.pdf
Availability of 10-69511-3S
QUANTITY
10-69511-3S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-69511-3S
Internal Part NumberEIS-10-69511-3S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-69511-3S
Related Links10-69, 10-69511-3S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-69511-3S Details Description
Related parts for 10-69511-3S
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125 EXTEND datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 25 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 0.56 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STR INLINE CRIMP datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 133MHZ 209FBGA datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 20% 300VAC RAD datasheet.pdf
05 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 2W SMBG datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP MICA 2200PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf