Amphenol Industrial 10-72814-2S
10-72814-2S picture photo
Mfg. Part Number
10-72814-2S
Brief Description
CONN PLUG 3POS INLINE SKT RA
Datasheet Download
10-72814-2S.pdf
Availability of 10-72814-2S
QUANTITY
10-72814-2S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-72814-2S
Internal Part NumberEIS-10-72814-2S
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions3
Shell Size - Insert14S-2
Current Rating-
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-72814-2S
Related Links10-72, 10-72814-2S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-72814-2S Details Description
Related parts for 10-72814-2S
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 4.80V SOT143-4 datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 18-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES 0.39 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 28HDIP datasheet.pdf
RES 111K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
FRAME GROMMET RUBBER BLACK datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
ACCY COVER WITH TOP FAN KIT datasheet.pdf
RES 33K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC GRAPHIC CTRLR 2/3D 256BGA datasheet.pdf
IC SDRAM 32M X 16 2.5V 66TSOP datasheet.pdf