FFF 10018783-10100MLF
10018783-10100MLF picture photo
Mfg. Part Number
10018783-10100MLF
Brief Description
PCI EXPRESS 2X18 POS BK
Datasheet Download
10018783-10100MLF.pdf
Availability of 10018783-10100MLF
QUANTITY
10018783-10100MLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10018783-10100MLF
Internal Part NumberEIS-10018783-10100MLF
Edge Card Drawing 12/Dec/2014
Standard Package70
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions36
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.039" (1.00mm)
FeaturesBoard Guide, Locking Ramp
Contact MaterialCopper Alloy
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact Type-
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10018783-10100MLF
Related Links10018783, 10018783-10100MLF Datasheet, FFF Distributor
10018783-10100MLF Details Description
Related parts for 10018783-10100MLF
RES SMD 91 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MEMORY SKT 230POS R/A SMD G/F datasheet.pdf
IC PWM BOOST CURRENT MODE 20PLCC datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 470 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
IC BUFF/DVR DUAL DFN1410-6 datasheet.pdf
RES 17.8 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf