FFF 10018783-10113TLF
10018783-10113TLF picture photo
Mfg. Part Number
10018783-10113TLF
Brief Description
CONN PCI EXPRESS 164POS VERT PCB
Datasheet Download
10018783-10113TLF.pdf
Availability of 10018783-10113TLF
QUANTITY
10018783-10113TLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10018783-10113TLF
Internal Part NumberEIS-10018783-10113TLF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Edge Card Drawing 12/Dec/2014
PCN Assembly/OriginPCI Devices 10/Mar/2011
Standard Package30
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions164
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.039" (1.00mm)
FeaturesBoard Guide, Locking Ramp
Contact MaterialCopper Alloy
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
Contact TypeCantilever
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10018783-10113TLF
Related Links10018783, 10018783-10113TLF Datasheet, FFF Distributor
10018783-10113TLF Details Description
Related parts for 10018783-10113TLF
MOSFET N-CH 30V 9.8A DPAK datasheet.pdf
IC PWR-DIST SW 2CH CURR-LMT 8SON datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.25W 15VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
IMPACT ORTHO BP 6X12 GUIDE R-END datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T412 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 1.8UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf