FFF 10018784-11111TLF
10018784-11111TLF picture photo
Mfg. Part Number
10018784-11111TLF
Brief Description
CONN PCI EXPRESS 64POS VERT PCB
Datasheet Download
10018784-11111TLF.pdf
Availability of 10018784-11111TLF
QUANTITY
10018784-11111TLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10018784-11111TLF
Internal Part NumberEIS-10018784-11111TLF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Edge Card Drawing 12/Dec/2014
Standard Package60
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row11; 21
Number of Positions64
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.039" (1.00mm)
FeaturesBoard Lock, Locking Ramp
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder, Staggered
Contact MaterialCopper Alloy
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
Contact TypeCantilever
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10018784-11111TLF
Related Links10018784, 10018784-11111TLF Datasheet, FFF Distributor
10018784-11111TLF Details Description
Related parts for 10018784-11111TLF
RES SMD 64.9K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 75 OHM 1608 datasheet.pdf
RSV 1.6 LSF4 GR 4 5 SN datasheet.pdf
LED SUP CC AC/DC 71-213V 450MA datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V 90A H2PAK-2 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
TV 28C 26#20 2#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
3300UF 63V 35X40MM 85C 15000H datasheet.pdf