FFF 10018784-11203TLF
10018784-11203TLF picture photo
Mfg. Part Number
10018784-11203TLF
Brief Description
CONN PCI EXPRESS 164POS VERT PCB
Datasheet Download
10018784-11203TLF.pdf
Availability of 10018784-11203TLF
QUANTITY
10018784-11203TLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10018784-11203TLF
Internal Part NumberEIS-10018784-11203TLF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Edge Card Drawing 12/Dec/2014
PCN Assembly/OriginPCI Devices 10/Mar/2011
Standard Package30
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions164
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.039" (1.00mm)
FeaturesBoard Lock, Locking Ramp
Contact MaterialCopper Alloy
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Contact TypeCantilever
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10018784-11203TLF
Related Links10018784, 10018784-11203TLF Datasheet, FFF Distributor
10018784-11203TLF Details Description
Related parts for 10018784-11203TLF
MOSFET N-CH 400V 1.7A DPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC FPGA 532 I/O 780FBGA datasheet.pdf
RES SMD 626 OHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 630MA 500 MOHM datasheet.pdf
CONN MAGJACK datasheet.pdf
CABINET RETROFIT GROUNDING KIT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 510PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf