FFF 10018960-N0300AULF
10018960-N0300AULF picture photo
Mfg. Part Number
10018960-N0300AULF
Manufacturer
Product Category
Pluggable Cables
Brief Description
CABLE ASSY EYEMAX 4X 3M W/SCREWS
Datasheet Download
10018960-N0300AULF.pdf
Availability of 10018960-N0300AULF
QUANTITY
10018960-N0300AULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10018960-N0300AULF
Internal Part NumberEIS-10018960-N0300AULF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesI-O Connections Product Portfolio
Featured ProductHigh Speed I/O Connectors and Cable Assemblies
PCN Design/SpecificationCollar Color 04/Aug/2010
Standard Package20
Category Cable Assemblies
FamilyPluggable Cables
SeriesEyeMax™
Cable ConnectorsInfiniband 4x
Number of Positions16
Connector TypePlug to Plug
GenderMale to Male
Fastening TypeThumbscrews
FeaturesUnequalized
Cable TypeRound
UsageExternal
Length9.84' (3.00m)
ColorBlack
ShieldingShielded
Wire Gauge26 AWG
Current - Max/Contact-
Frequency - Max2.5 Gbps
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10018960-N0300AULF
Related Links10018960-, 10018960-N0300AULF Datasheet, FFF Distributor
10018960-N0300AULF Details Description
Related parts for 10018960-N0300AULF
OSC 3.3V FULL SIZE +/-100 PPM datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN TWIN JACK 3COND R/A WHITE datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24SSOP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7.5MM 4POS PCB datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
CORD COIL SGL END 4-4 SILVER 10' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf