FFF 10018960-P0100AULF
10018960-P0100AULF picture photo
Mfg. Part Number
10018960-P0100AULF
Brief Description
CABLE ASSY EYEMAX 4X 1M W/SCREWS
Datasheet Download
10018960-P0100AULF.pdf
Availability of 10018960-P0100AULF
QUANTITY
10018960-P0100AULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10018960-P0100AULF
Internal Part NumberEIS-10018960-P0100AULF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyPluggable Cables
SeriesEyeMax™
Cable ConnectorsInfiniband 4x
Number of Positions16
Connector TypePlug to Plug
GenderMale to Male
Fastening TypeThumbscrews
FeaturesUnequalized
Cable TypeRound
UsageExternal
Length3.28' (1.00m)
ColorBlack
ShieldingShielded
Wire Gauge28 AWG
Current - Max/Contact-
Frequency - Max2.5 Gbps
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10018960-P0100AULF
Related Links10018960-, 10018960-P0100AULF Datasheet, FFF Distributor
10018960-P0100AULF Details Description
Related parts for 10018960-P0100AULF
IGBT 600V 75A 300W TO247 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
XPRESS ETHERNET BRIDGE 900MHZ datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 800MA 233 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS 24MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf