FFF 10018960-P0300AULF
10018960-P0300AULF picture photo
Mfg. Part Number
10018960-P0300AULF
Brief Description
CABLE ASSY EYEMAX 4X 3M W/SCREWS
Datasheet Download
10018960-P0300AULF.pdf
Availability of 10018960-P0300AULF
QUANTITY
10018960-P0300AULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10018960-P0300AULF
Internal Part NumberEIS-10018960-P0300AULF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyPluggable Cables
SeriesEyeMax™
Cable ConnectorsInfiniband 4x
Number of Positions16
Connector TypePlug to Plug
GenderMale to Male
Fastening TypeThumbscrews
FeaturesUnequalized
Cable TypeRound
UsageExternal
Length9.84' (3.00m)
ColorBlack
ShieldingShielded
Wire Gauge28 AWG
Current - Max/Contact-
Frequency - Max2.5 Gbps
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10018960-P0300AULF
Related Links10018960-, 10018960-P0300AULF Datasheet, FFF Distributor
10018960-P0300AULF Details Description
Related parts for 10018960-P0300AULF
NOISE FILTER COM MODE 24 OHM SMD datasheet.pdf
CAP POLYMER 560UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 1825 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28UQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
REAR COVER datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 953K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
POE+ GIGA-MINIMC, 2TX/SSBX-SM131 datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 1.9A 84 MOHM SMD datasheet.pdf