FFF 10027011-108HLF
10027011-108HLF picture photo
Mfg. Part Number
10027011-108HLF
Datasheet Download
10027011-108HLF.pdf
Availability of 10027011-108HLF
QUANTITY
10027011-108HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10027011-108HLF
Internal Part NumberEIS-10027011-108HLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesBERGSTIK® II
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded, Breakaway
Number of Positions8
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10027011-108HLF
Related Links1002701, 10027011-108HLF Datasheet, FFF Distributor
10027011-108HLF Details Description
Related parts for 10027011-108HLF
DSUB CABLE - CMP25G/AE25G/CMP25G datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.1A SC70-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FAN BLOWER 159X40MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
SWITCH DIP RAISED SLIDE 2POS TH datasheet.pdf
CBL 17POS 0.5MM JMPR TYPE D 6" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 20.8K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 130MA 5.8 OHM SMD datasheet.pdf
MEMORY CARD COMPACTFLASH 4GB SLC datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 3POS datasheet.pdf