Fairchild Semiconductor 100324QIX
100324QIX picture photo
Mfg. Part Number
100324QIX
Manufacturer
Product Category
Logic - Translators, Level Shifters
Brief Description
XLATOR TTL-ECL HEX LP 28-PLCC
Datasheet Download
100324QIX.pdf
Availability of 100324QIX
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
100324QIX Order Process
Ship out your order
Specifications of 100324QIX
Internal Part NumberEIS-100324QIX
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Translators, Level Shifters
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Translator TypeMixed Signal
Channel TypeUnidirectional
Number of Circuits1
Channels per Circuit6
Voltage - VCCA-
Voltage - VCCB-
Input SignalTTL
Output SignalECL
Output TypeDifferential
Data Rate-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package28-PLCC (11.5x11.5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100324QIX
Related Links1003, 100324QIX Datasheet, Fairchild Semiconductor Distributor
100324QIX Details Description
Related parts for 100324QIX
MMIC PRESCALER 1GHZ 8-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.74KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 10V 10% 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A 6UTDFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.4V 0.2A 4X2SON datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP ADJ 10-MSOP datasheet.pdf
MIN COAX OUTER BODY,MALE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf