FFF 10033854-052FB
10033854-052FB picture photo
Mfg. Part Number
10033854-052FB
Manufacturer
Product Category
Memory Connectors - Inline Module Sockets
Brief Description
CONN SODIMM DDR2
Datasheet Download
10033854-052FB.pdf
Availability of 10033854-052FB
QUANTITY
10033854-052FB Order Process
Ship out your order
Specifications of 10033854-052FB
Internal Part NumberEIS-10033854-052FB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesI-O Connections Product Portfolio
PCN Design/SpecificationSO-DIMM 20/Dec/2010
PCN Assembly/OriginMemory Connectors 27/Sept/2010
Standard Package700
Category Connectors, Interconnects
FamilyMemory Connectors - Inline Module Sockets
Series10033854
PackagingTray
Connector StyleSODIMM
Number of Positions200
Memory TypeDDR2 SDRAM
StandardsMO-274
Mounting TypeSurface Mount, 30° Angle
FeaturesBoard Guide, Latches
Mounting FeatureReverse
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10033854-052FB
Related Links1003385, 10033854-052FB Datasheet, FFF Distributor
10033854-052FB Details Description
Related parts for 10033854-052FB
IC DAC STEREO 192KHZ 5V 28SSOP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 85TFLGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONN MAGJACK 4PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 12V 24V -12V 5V 60W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
LED XLAMP XH-P50 WHITE SMD datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 10% 2000VDC datasheet.pdf