FFF 10033998-002STLF
10033998-002STLF picture photo
Mfg. Part Number
10033998-002STLF
Manufacturer
Product Category
Pluggable Connectors
Brief Description
IVDUAL RECE STR TAIL
Datasheet Download
10033998-002STLF.pdf
Availability of 10033998-002STLF
QUANTITY
10033998-002STLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10033998-002STLF
Internal Part NumberEIS-10033998-002STLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package810
Category Connectors, Interconnects
FamilyPluggable Connectors
Series-
PackagingTray
Connector StyleReceptacle
Connector TypeiVDR
Number of Positions26
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
FeaturesBoard Guide, Flange, Mating Guide
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness12µin (0.30µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10033998-002STLF
Related Links10033998, 10033998-002STLF Datasheet, FFF Distributor
10033998-002STLF Details Description
Related parts for 10033998-002STLF
CONN HEADER .100 DUAL STR 44POS datasheet.pdf
IC STEREO AUDIO CODEC 4CH 87-BGA datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 700MA 430 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 20PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP datasheet.pdf
1.00MM PITCH SIL SMT HORIZONTAL datasheet.pdf
DIP CABLE 10POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 300MW SOT23 datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 10ppm 10pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
LED DURIS E5 COOL WHT 6500K 4SMD datasheet.pdf
TV 4C 4#16 SKT PLUG datasheet.pdf
22000UF 25V 40X40MM 85C 12000H datasheet.pdf