FFF 10034542-10203LF
10034542-10203LF picture photo
Mfg. Part Number
10034542-10203LF
Manufacturer
Product Category
Memory Connectors - Inline Module Sockets
Brief Description
CONN DIMM DDR2
Datasheet Download
10034542-10203LF.pdf
Availability of 10034542-10203LF
QUANTITY
10034542-10203LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10034542-10203LF
Internal Part NumberEIS-10034542-10203LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesI-O Connections Product Portfolio
PCN Assembly/OriginDDRII, DDR II Site Transfer 26/Apr/2007
Memory Connectors 27/Sept/2010
Standard Package1,680
Category Connectors, Interconnects
FamilyMemory Connectors - Inline Module Sockets
Series10034542
PackagingTray
Connector StyleDIMM
Number of Positions240
Memory TypeDDR2 SDRAM
StandardsMO-237
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesBoard Guide, Latches
Mounting FeatureNormal, Standard - Top
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10034542-10203LF
Related Links10034542, 10034542-10203LF Datasheet, FFF Distributor
10034542-10203LF Details Description
Related parts for 10034542-10203LF
TERM SOLDER TURRET .234" .074"L datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.2A 5DSBGA datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 4CH 2WIRE SER 8UMAX datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 48.7 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
THERMISTOR FLOAT SWITCH PPS .6A datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 2W SMBG datasheet.pdf
CONN 7/8" FML 4POS datasheet.pdf
F6 SELF WRAP 3/8" BLACK 1,500' datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1000UF 40V CHA MNT datasheet.pdf