FFF 10034542-10203LF
10034542-10203LF picture photo
Mfg. Part Number
10034542-10203LF
Manufacturer
Product Category
Memory Connectors - Inline Module Sockets
Brief Description
CONN DIMM DDR2
Datasheet Download
10034542-10203LF.pdf
Availability of 10034542-10203LF
QUANTITY
10034542-10203LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10034542-10203LF
Internal Part NumberEIS-10034542-10203LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesI-O Connections Product Portfolio
PCN Assembly/OriginDDRII, DDR II Site Transfer 26/Apr/2007
Memory Connectors 27/Sept/2010
Standard Package1,680
Category Connectors, Interconnects
FamilyMemory Connectors - Inline Module Sockets
Series10034542
PackagingTray
Connector StyleDIMM
Number of Positions240
Memory TypeDDR2 SDRAM
StandardsMO-237
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesBoard Guide, Latches
Mounting FeatureNormal, Standard - Top
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10034542-10203LF
Related Links10034542, 10034542-10203LF Datasheet, FFF Distributor
10034542-10203LF Details Description
Related parts for 10034542-10203LF
TRANS NPN 15V 1.5A SC70-3 datasheet.pdf
TERM RING 8-10 datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS R/A .100 30AU datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 250MA 1.6 OHM SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
RES SMD 6.34KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 147 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf