FFF 10037402-13207LF
10037402-13207LF picture photo
Mfg. Part Number
10037402-13207LF
Manufacturer
Product Category
Memory Connectors - Inline Module Sockets
Brief Description
CONN FBDIMM DDR2
Datasheet Download
10037402-13207LF.pdf
Availability of 10037402-13207LF
QUANTITY
10037402-13207LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10037402-13207LF
Internal Part NumberEIS-10037402-13207LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesI-O Connections Product Portfolio
PCN PackagingMultiple Devices 24/Jul/2015
Standard Package1,008
Category Connectors, Interconnects
FamilyMemory Connectors - Inline Module Sockets
Series10037402
PackagingTray
Connector StyleFB-DIMM
Number of Positions240
Memory TypeDDR 2 FBDRAM
StandardsMO-256
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesBoard Lock, Latches
Mounting FeatureNormal, Standard - Top
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10037402-13207LF
Related Links10037402, 10037402-13207LF Datasheet, FFF Distributor
10037402-13207LF Details Description
Related parts for 10037402-13207LF
IC MULTIPLEXER 4X1 16SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 300MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 9PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
TPLI 220 A0 16" X 16" datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP TANT POLY 120UF 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 20PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf