FFF 10037912-103LF
10037912-103LF picture photo
Mfg. Part Number
10037912-103LF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Accessories
Brief Description
10.8MM GUIDE MODULE ASSY
Datasheet Download
10037912-103LF.pdf
Availability of 10037912-103LF
QUANTITY
10037912-103LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10037912-103LF
Internal Part NumberEIS-10037912-103LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification10037912,10084589,10084609-xxxLF 26/May/2010
Standard Package220
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Accessories
SeriesAirmax VS®
PackagingBulk
Accessory TypeGuide Module
For Use With/Related ProductsAirmax VS® Series
SpecificationsESD Contact
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10037912-103LF
Related Links1003791, 10037912-103LF Datasheet, FFF Distributor
10037912-103LF Details Description
Related parts for 10037912-103LF
IC RFID TXRX 125KHZ 8-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 5.08MM datasheet.pdf
IC DRVR/RCVR MLTCH RS232 20TSSOP datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 1CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONN HERMAPHRODITIC 100POS datasheet.pdf
CAP CER 7PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 8POS GOLD SMD datasheet.pdf