FFF 10045597-109LF
10045597-109LF picture photo
Mfg. Part Number
10045597-109LF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Accessories
Brief Description
10.8MM R/A GUIDE SOCKET
Datasheet Download
10045597-109LF.pdf
Availability of 10045597-109LF
QUANTITY
10045597-109LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10045597-109LF
Internal Part NumberEIS-10045597-109LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package486
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Accessories
SeriesAirmax VS®
PackagingBulk
Accessory TypeGuide Socket
For Use With/Related ProductsAirmax VS® Series
Specifications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10045597-109LF
Related Links1004559, 10045597-109LF Datasheet, FFF Distributor
10045597-109LF Details Description
Related parts for 10045597-109LF
TABLE MAT ESD GRAY 2X4' datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 12POS DUAL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 24POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
RES 20.5 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC OCXO 12.8MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf