FFF 10046972-002LF
10046972-002LF picture photo
Mfg. Part Number
10046972-002LF
Brief Description
CONN PWR CARD EDGE
Datasheet Download
10046972-002LF.pdf
Availability of 10046972-002LF
QUANTITY
10046972-002LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10046972-002LF
Internal Part NumberEIS-10046972-002LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationHPCE/PEC Printing Removal 21/Jul/2015
Standard Package840
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row8
Number of Positions16 (12 Loaded)
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
FeaturesBoard Guide
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.134" (3.40mm) Dia
Operating Temperature-5°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10046972-002LF
Related Links1004697, 10046972-002LF Datasheet, FFF Distributor
10046972-002LF Details Description
Related parts for 10046972-002LF
GDT 600V 15% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
IC FPGA 488 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
RES 107K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP8T datasheet.pdf
CAP CER 100PF 450V C0G 0805 datasheet.pdf
IC PLL FREQ TRANSLATOR 36CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FURNITURE CASTER datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 250VDC RDL datasheet.pdf