FFF 10051922-2810E9LF
10051922-2810E9LF picture photo
Mfg. Part Number
10051922-2810E9LF
Manufacturer
Product Category
FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors
Brief Description
CONN FPC BOTTOM 26POS 0.50MM R/A
Datasheet Download
10051922-2810E9LF.pdf
Availability of 10051922-2810E9LF
QUANTITY
10051922-2810E9LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10051922-2810E9LF
Internal Part NumberEIS-10051922-2810E9LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyFFC, FPC (Flat Flexible) Connectors
SeriesVLL
PackagingTape & Reel (TR)
Flat Flex TypeFPC
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
Connector/Contact TypeContacts, Bottom
Number of Positions28
Pitch0.020" (0.50mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness0.30mm
Height Above Board-
Locking FeatureFlip Lock, Backlock
Cable End TypeTapered
Contact Material-
Contact Finish-
Housing Material-
Actuator Material-
FeaturesSolder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
Voltage Rating50V
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Material Flammability Rating-
Current Rating0.5A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10051922-2810E9LF
Related Links10051922, 10051922-2810E9LF Datasheet, FFF Distributor
10051922-2810E9LF Details Description
Related parts for 10051922-2810E9LF
DIODE SCHOTTKY 25V 1A MINI2 datasheet.pdf
FUSE GLASS 8A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX DUAL 4X1 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC STEREO AUDIO CODEC LP 48-TQFP datasheet.pdf
RES 383K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 26AWG SLATE 100' datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 40V AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf