FFF 10061122-331420HLF
10061122-331420HLF picture photo
Mfg. Part Number
10061122-331420HLF
Brief Description
CONN FPC BOTTOM 33POS 0.30MM R/A
Datasheet Download
10061122-331420HLF.pdf
Availability of 10061122-331420HLF
QUANTITY
10061122-331420HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10061122-331420HLF
Internal Part NumberEIS-10061122-331420HLF
Connector/Contact TypeContacts, Bottom
Number of Positions33
Pitch0.012" (0.30mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness0.20mm
Height Above Board0.036" (0.90mm)
Locking FeatureFlip Lock
Cable End TypeTapered
Contact MaterialCopper Alloy
Contact FinishGold
Housing MaterialThermoplastic
Actuator MaterialThermoplastic
FeaturesSolder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
Voltage Rating30V
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating0.2A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10061122-331420HLF
Related Links10061122-, 10061122-331420HLF Datasheet, FFF Distributor
10061122-331420HLF Details Description
Related parts for 10061122-331420HLF
CAP CER 10UF 25V Y5V 1210 datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 80V 4A SOT-428 datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 400VAC RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
A4 200W 17 BIT ABSOLUTE W BRAKE datasheet.pdf
Connector Receptacle 80 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf