FFF 10061122-391320HLF
10061122-391320HLF picture photo
Mfg. Part Number
10061122-391320HLF
Brief Description
CONN FPC BOTTOM 39POS 0.30MM R/A
Datasheet Download
10061122-391320HLF.pdf
Availability of 10061122-391320HLF
QUANTITY
10061122-391320HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10061122-391320HLF
Internal Part NumberEIS-10061122-391320HLF
Connector/Contact TypeContacts, Bottom
Number of Positions39
Pitch0.012" (0.30mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness0.20mm
Height Above Board0.036" (0.90mm)
Locking FeatureFlip Lock
Cable End TypeNotched
Contact MaterialCopper Alloy
Contact FinishGold
Housing MaterialThermoplastic
Actuator MaterialThermoplastic
FeaturesSolder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
Voltage Rating30V
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating0.2A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10061122-391320HLF
Related Links10061122-, 10061122-391320HLF Datasheet, FFF Distributor
10061122-391320HLF Details Description
Related parts for 10061122-391320HLF
SWITCH TOGGLE SP3T 6A 125V datasheet.pdf
CAP CER 10PF 3KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/3W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 5MM datasheet.pdf
OSC XO 40.97MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LM4675SD datasheet.pdf
RES 12.7 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 0.3 OHM 5% 2W 4525 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB datasheet.pdf
802.11 WI-FI MODULE datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf